Když se podíváš zpět na svoji kariéru, které období bylo nejtěžší?

Každé období má své pro a proti, když jsem si o nějakém období řekl, že to bylo to nejtěžší, přišlo další a ještě těžší. Je to ale o nastavení cílů, jsem zastáncem toho, že si člověk musí dávat ty nejvyšší cíle a to jde ruku v ruce s nejtěžším obdobím. Když přijde úspěch, nesmí se usnout na vavřínech a musí se pokračovat v nasazení, vydat se k dalšímu cíli.

Co bylo nejtěžší na začátcích vašeho podnikání a jak jste krizi překonali?

Těžké byly momenty, kdy se úplně nedaří. Je potřeba vydržet tvrdě pracovat a pokračovat na cestě za cílem, který si člověk stanovil jak v pracovním, tak osobním životě. Víš, že nemůžeš polevit, děláš vše na maximum, i když se člověku nechce, a nenecháš se rozhodit.

Co bys poradil každému, kdo zvažuje založit firmu?

Poradil bych mu, aby se pořádně si zamyslel, jestli chce věnovat práci svůj veškerý volný čas, čas pro přátele či rodinu a jestli taky dostatečně věří sám sobě a svému týmu.

Kterou svoji vlastnost považuješ za tu nejdůležitější pro vedení své firmy?

Optimismus, skromnost, cílevědomost, soutěživost a odhodlanost. Jako nejdůležitější však považuji komunikativnost.

Co je na šéfování největší otrava?

Být přítomný danému okamžiku a následně distribuovat úkoly.

Co tě žene?

Touha být nejlepší v daných oblastech. Být součástí projektu s globálním vlivem a být v týmu lidí, od kterých se mohu neustále učit. Příležitost vytvářet prostředí a propojovat business a technologie v rámci ČR a USA.

Máš nějaký podnikatelský vzor?

Nemám konkrétní osobu, ale vlastnosti několika osob z různých odvětví. Inspiruji se každým členem týmu. Učím se a snažím se být lepším sám před sebou.

Co tě na jednání spolehlivě rozhodí?

Co děláš, když máš krizi?

Makám víc a dodržuji své rituály, aby se negativní amplituda zkrátila na co nejmenší možnou dobu.

Co je tvoje guilty pleasure?

Alkohol 🙂

Čím jsi v životě promarnil nejvíc času?

Daydreaming. 

Jaká byla tvoje nejlepší životní investice?

Procestoval jsem velkou část světa. Podíval jsem se do různých oblastí, ať za surfingem nebo poznat jiné kultury a národy. Jakou velkou investici beru sebe-vzdělávání jak v hardskills tak v softskills.

Co je na podnikání nejhorší?

Nedostatek času na oblíbené aktivity jako je surfing a podobné sporty.

Co je na podnikání nejlepší?

Možnost jít cestou, kterou si člověk zvolí. Vytvářet si příležitosti, jak se víc věnovat aktivitám, kterými mohu naplňovat své hodnoty.

Na co se těšíš v budoucnu?

Těším se na růst AIKITu – posun produktový a servisní. Z osobního života se těším na výchovu své dcery. Přeji si, abych měl možnost investovat do firem pro růst českého eco systému a do projektů, které budou pomáhat se vzdělávání v ČR.