V rámci 2. ročníku národní soutěže Transfera Technology Day, které letos proběhlo 21. 10. v Národní technické knihovně, bylo ČVUT v Praze zastoupeno hned dvakrát. Sošku za finálovou účast si odnesly projekty-Podložka pro snímání zatížení a polohy pacienta (doc. Ing. Lukáš Vojtěch, Ph.D. a Ing. Marek Neruda, Ph.D. z FEL ČVUT) a Zařízení na úpravu drátů pro implantační chirurgii (Ing. Karel Tesař z FJFI, s účastí AV ČR).

Porota složená ze zástupců byznys komunity, investorů a organizátorů hodnotila komerční potenciál výzkumných projektů z českých vysokých škol a ostatních výzkumných organizací.

Cílem akce je propojení byznysu a vědy za účelem získání zpětné vazby ke komerční připravenosti projektů a do budoucna i získání finančních prostředků pro perspektivní vědecké projekty.

V rámci soutěže bylo vybráno do finále 13 vědecko-výzkumných projektů, kromě týmů z ČVUT v Praze se klání zúčastnily vědecké týmy z Národního ústavu duševního zdraví, Ústavu fyzikální chemie J. Heyrovského AV ČR, Západočeské univerzity v Plzni, Univerzity Palackého v Olomouci, Univerzity Hradec Králové, Vysokého učení technického v Brně, Fakultní nemocnice Hradec Králové, Vysoké školy báňské, Masarykovy univerzity, Ústavu struktury a mechaniky hornin AV ČR, Ústavu geoniky AV ČR či Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

V rámci 2. ročníku národní soutěže Transfera Technology Day letos zvítězily tablety na čištění kontaminovaných vod. Druhé místo získala mikroemulze na čištění historických materiálů a bronzovou pozici obsadil projekt na stanovování přítomnosti bakterií v plodové vodě.

Projekty, které se kvalifikovaly do závěrečného finále, mohou používat označení FINALISTA TRANSFERA TECHNOLOGY DAY 2021. Osvědčení je známkou kvality a může pomoci se zajištěním nejen finanční podpory. Finálové projekty také dostanou pozvánku do programu Technologické inkubace agentury CzechInvest, která na každý projekt může uvolnit až 5 milionů korun.

 

Všem finalistům blahopřejeme!

Máte-li podobný projekt, obraťte se na inkubator@cvut.cz, rádi vám pomůžeme.