2. 3. 2021, Praha

Máte už nápad, ale nevíte, čím začít? Nebo naopak máte až moc možností a potřebujete prioritizovat, co dává smysl dělat jako první? 

Experimenty a vykazování inovací jsou podstatou Lean Startupu. Vývoj nového produktu či služby je totiž jeden experiment za druhým, ovšem obvykle velmi slabě naplánovaný. Posun k disciplinovanému přístupu není však v reálu tak snadný, jak se může po přečtení pár článků o Lean Startupu zdát.

Příprava před setkáním (20 minut)

Stáhněte si a vytiskněte Mapu rizik: https://drive.google.com/file/d/0B3vhFCZTK_okd0dQaWRDRE5TSGc/view

A zapište (resp. použijte lepíky) rizika, která vás u vašeho nového produktu či služby napadají. Zaměřte se hlavně na ta s vysokým negativním dopadem na projekt a vysokou pravděpodobností výskytu. Příkladem může být, že se vám produkt nepodaří prodávat, nebo že se vám rozpadne tým.

Workshop

Na základě vaší přípravy si ukážeme práci s rizikem a hlavně následným snižováním rizika pomocí experimentů. Využijeme vašich konkrétních situací, abychom se od obecnosti z knih dostali co nejblíže k realitě. 

Setkání bude interaktivní. Prosíme o zapnuté kamery a ochotu mluvit.

Lektor

Workshop povede Jan Veselý. Pracuje ve společnosti Slevomat na pozici Learning Designer a vede Inovační laboratoř Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská pod Centrem pro přenos poznatků a technologií.

„V organizacích mě baví řešit neřešitelné problémy a v Inovační laboratoři na Univerzitě Karlově ukazuji studentům, co v realitě znamená pustit se do inovací. Chci žít ve společnosti, kde být aktivní je normální.“

Tento workshop/ online konzultace je součástí nového konceptu – InQbay Academy. Budeme postupně zvát do našeho univerzitního inkubátoru řadu expertů, kteří jsou ochotní podělit se o své bohaté zkušenosti a získané know-how. Můžete se tak vyhnout obvyklým přešlapům začínajících firem. Není totiž vždy nutné si všechny vyzkoušet, někdy o nich stačí vědět…

KDY:  2.3. 2021 (16:00 – 18:00) 

KDE: online 

Registrace přes email: petra.marova@cvut.cz 

KAPACITA OMEZENÁ!

Vstup ZDARMA