30. 3. 2021, Praha

Chcete rozjet nový produkt nebo službu? Naučte se pracovat s nástrojem Lean Canvas. Díky němu získáte jistotu, že na nic důležitého nezapomenete. Lean Canvas je zjednodušený podnikatelský plán na jediné straně papíru. Poskytne vám ucelený pohled na váš nápad, ale zároveň vás nenechá se rozepisovat.

V rámci společného setkání se budeme práci s Lean Canvasem věnovat dle vašich konkrétních potřeb. Vybereme jeden z vámi vypracovaných modelů a probereme si ho jedno téma za druhým. U toho se budete moci průběžně doptávat na detaily, které vás budou zajímat.

Příprava před setkáním (20 minut)

Vypracujte si proto prosím Lean Canvas na svůj nápad (nebo jakoukoliv službu, kterou máte rádi, pokud nápad nemáte). Neřešte “dokonalost” jeho vyplnění: tento nástroj také není “dokonalý”. Jde o to, abyste již měli praktickou zkušenost a věděli, na co se ptát, a vytěžili ze setkání maximum. Na jeho vyplnění vám bude stačit 20 minut (nemusíte mít vyplněno vše; co nevíte ani nedokážete odhadnout, nechte prázdné).

Využít můžete např. tuto šablonu v PDF: https://cdn.dobrokurzy.cz/static/leancanvas/LeanCanvasCZ-v20150709.pdf 

Ale pokud chcete samostatně proniknout do větší hloubky již před akcí, absolvujte tento online kurz v češtině (zabere vám cca 2-3 hodiny): https://www.leancanvas.cz/.

Pokud tedy máte zájem o zařazení ke konzultaci, zašlete váš vyplněný Lean Canvas nejpozději do 20.3. na email: adela.fialova@fs.cvut.cz.  Vybereme takový, který nejlépe demonstruje jeho použití a bude sloužit jako dobrý základ pro diskusi. 

Workshop

Na začátku si uděláme kvíz na kahoot.it, kde vyjasníme případná nepochopení tohoto nástroje. Následně se podíváme na vybraný vypracovaný Lean Canvas. Jeho autor tak dostane zpětnou vazbu na svůj nápad i od ostatních účastníků setkání. Zároveň se ale vyhneme obecným poučkám a na problematiku vyplňování Lean Canvasu se zaměříme zcela konkrétně a to včetně limitů tohoto nástroje.

Setkání bude interaktivní, nejde o frontální vysvětlování. Prosíme o zapnuté kamery a ochotu mluvit.

Lektor

Workshop povede Jan Veselý. Pracuje ve společnosti Slevomat na pozici Learning Designer a vede Inovační laboratoř Univerzity Karlovy v Kampusu Hybernská pod Centrem pro přenos poznatků a technologií.

„V organizacích mě baví řešit neřešitelné problémy a v Inovační laboratoři na Univerzitě Karlově ukazuji studentům, co v realitě znamená pustit se do inovací. Chci žít ve společnosti, kde být aktivní je normální.“

Tento workshop/ online konzultace je součástí nového konceptu – InQbay Academy. Budeme postupně zvát do našeho univerzitního inkubátoru řadu expertů, kteří jsou ochotní podělit se o své bohaté zkušenosti a získané know-how. Můžete se tak vyhnout obvyklým přešlapům začínajících firem. Není totiž vždy nutné si všechny vyzkoušet, někdy o nich stačí vědět…