13. 4. 2021, Praha

Tento workshop je pro lidi, kteří již mají nějaký produkt, službu nebo výrobek a byznys jim nějak funguje v Čechách a chtěli by začít svůj produkt exportovat.
Nevíte zda se to vyplatí? Kudy na to? Kde mohou být problémy a jak je řešit? Kurz je vhodný také pro ty, kteří se do nějakého exportního byznysu chtějí pustit. Zvažujete co a jak, jak udělat ten nový byznys celosvětový? Kudy do toho?

Během workshopu se můžeme dle vašich potřeb zabývat těmito tématy:

• Jak jsem se dostal k mezinárodnímu obchodu – můj příběh
  • Exportujeme B2B / B2C produkty
  • Fyzický produkt / software / služba
  • Jak funguje model výrobce na domácím trhu?
  • Jak funguje model výrobce na cizo-jazyčném trhu?
  • Kolik si účtuje distribuční řetězec?
  • Distributor nebo pobočka?
  • Kdo je má cílová skupina a jak se chová?
  • Jsou výstavy mrtvé?
  • Jak vstoupit na nový a neznámý trh?
  • Jak najít distributora?
  • Jak vybudovat pobočku v zahraničí?
  • Malá / Velká země – odlišnosti
  • Splatnosti, shipping, celnice atd..
  • Problémy exportu do fragmentované Evropy
  • Problémy exportu do Asie / Ruska
  • Problémy exportu do Jižní / Severní Ameriky
  • Jak dělat z Česka globální marketing?

Workshop „EXPORT“ by Vám měl odpovědět na otázku, u jakého produktu má smysl zůstat v ČR a který produkt může růst mezinárodně a být výdělečný.

1. Ukážeme si reálné náklady na mezinárodní distribuci
  2. Probereme na místě možnosti mezinárodního prodeje produktů a sortimentu všech účastníků kurzu.
  3. Řekneme si jak začít zítra a jak postavit úspěšný mezinárodní byznys..

Workshop povede

Jan Řehák, aktuálně je CEO jeho již čtvrté společnosti (NETIO products a.s.) která vyrábí a prodává do celého světa ty nejchytřejší zásuvky na světě.

S pořádným podnikáním začal před více než 20 lety jako zakladatel online novin www.HW.cz. Projekt byl jedním z prvních online portálů (funguje od roku 1997) a stal se zdrojem informací nejen pro embedded vývojáře (to jsou ti lidé, co programují luxy, elektro kola a různá IoT zařízení).

Jeho druhá firma se snažila své produkty exportovat od roku 2005 a Jan se jako klasický IT/elektro inženýr učil ekonomickou realitu za pochodu. Nakonec vybudoval distribuční kanál ve více než 40 zemích. Právě o tuhle svou cestu se s vámi rád podělí a zkusí ji aplikovat právě na váš byznys.

Mimo jiné přednáší v projektu MŮŽEŠ PODNIKAT (www.muzespodnikat.cz), je jedním z mentorů StartupYard (www.startupyard.com), vede sekci byznys snídaní na bázi Alumni ČVUT a na jeho Alma mater pravidelně vede mentoring pro studenty. (mentoring.cvut.cz).

Tento workshop je součástí konceptu – InQbay Academy. Budeme postupně zvát do našeho univerzitního inkubátoru řadu expertů, kteří jsou ochotní podělit se o své bohaté zkušenosti a získané know-how. Můžete se tak vyhnout obvyklým přešlapům začínajících firem. Není totiž vždy nutné si všechny vyzkoušet, někdy o nich stačí vědět…